Chiller ve Soğutma Grupları Servis Hizmetleri

Kompresör // Yedek Parça

Kompresör Revizyon
Arızalı kompresör mekanik atölyemize alınır ve teknik ekibimiz tarafından demonte edilir.
Demontaj işlemi esnasında resimleri çekilir, demontaj ana hatları kameraya alınır.
Sökülen mekanik parçalar (biyel kolları, pistonlar, krank vs.) teknik ölçümlere tabi tutulur.
Sökülen mekanik parçaların fabrika aşınma limitleri dahilinde olup olmadığı kontrol edilir.
Arıza veya aşınma tespit edilen parçaların resimleri çekilir ve teknik rapor hazırlanarak müşteriye CD'ye kayıt/mail yoluyla ulaştırılır.


Müşterilerimize Kompresör Mekanik Overhaul teklifi beraberinde sunulur. Aynı şekilde montaj esnasında resimler çekilir kamera görüntüleri alınır ve kompresör toplanır. Toplama işlemi tamamlanan kompresör test standında çalıştırılır. Amper kontrolü, meger testi, yağlama basınç kontrolü yapılır. Titreşim testleri, detaylı stator kontrolleri yapılır.


Test bölümünde yapılan tüm ölçüm ve kontrol sonuçları Kontrol Cetveline ve bilgisayara kayıt edildikten sonra boyama bölümüne alınır. Kompresör boyama işlemi öncesinde kompresöre azot gazı basılarak kaçak kontrolü yapılır. Kaçak olmadığından emin olunduktan sonra kompresörler boyanır.

Yedek Parça
İşimizde öncelik, kalitenin yanı sıra müşterilerimize daha hızlı hizmet verebilmektir. Bu nedenle yedek parça stoğumuzun zenginliği çok büyük önem taşımaktadır. Firmamız zengin yedek parça stoğuna sahip olmakla beraber, Türkiye'nın her bölgesinden talep edilmektedir.


Okunma 7536 kez
Bu kategorideki diğerleri: « Filtre Soğuk Hava Deposu »