Chiller ve Soğutma Grupları Servis Hizmetleri

Hava Soğutmalı Chiller

hava soğutmalı chiller

Kompresör

Cihazlarımızda hermetik tip, yarı hermetik ve vidali kompresörler kullanılmaktadır. Karter ısıtıcı ve koruyucu rölelere sahiptirler. Gaz sistemi titreşim alıcılar ile kırılmaya karşı muhafazalıdır. Sessiz ve emniyetli olarak uzun seneler hizmet verirler.

Soğutucu (Evaporator)
Cihazlarımız Shell & Tube tipte olup soğutucuların dış yüzeyi uygun kalınlıkta izolasyonla izole edilmektedir.

Kondenser
Cihazın kullanma şekline göre; Hava soğutmalı kondenser; bakır boru ve alüminyum lamelli olarak talep edilmektedir.

Fan ve Motoru
Hava soğutmalı kondenserli cihazlarda soğutucu gazın yoguşmasını sağlamak üzere motoru ile direkt akuple yüksek verimli aksi yal fan, cihaz üzerine monte edilmiştir.

Elektrik Kumanda Panosu
Chiller cihazları tam otomatik çalışmasını sağlamak üzere cihaz üzerine konmuş olan pano yeterli miktarda kontaktör, termik, sigorta ve şalter ile teçhiz edilmiştir.

Elektronik Kontrol Sistemi
Cihazlarda Elektronik kontrol sistemi kullanılmaktadır. Bu sayede su giriş ve çıkış sıcaklıkları, Kompresör ve pompasının çalışma zamanları ve sistemde oluşan arızalar ekranda görülebilmekte ve cihazın Optimum verimde çalışması sağlanmaktadır.

Soğuk Su Pompası
Cihaz ile tesis arasındaki su sirkülasyonunu sağlayabilmek için konmuştur. Tesisin basınç kayıplarına uygun olarak seçilmektedir.

Soğutma Devresi Elemanları
Cihazın otomatik ve güvenli şekilde çalışması için; drayer-filtre, gözetleme camı, termostatik genleşme valfı, solenoid valf, alçak-yüksek basınç presostadı, su akış kontrol otomatiği ve soğutma valfları konmuştur.

Okunma 15304 kez